24 Aralık 2010 Cuma

GOOGLE'DAN ANLAMLI LOGOLAR
Dünya devi Google yılbaşı için hazırladığı logolar ile yine göz dolduruyor. Google’ın tüm dünya siteleri için hazırladığı logolar dinamik görsellerden oluşuyor.
17 tanıtım logosunun yer aldığı ana sayfada tıklanan her Doodle’ın altından farklı bilgiler çıkıyor. Ud’tan Afrika kıyafetlerine kadar bir çok tanıtımın yapıldığı logolar, çizimi bakımından da Google’ın grafikerlerinin zekasını ortaya koyuyor.
Google’ın 23 Aralık tarihinde arama kutusu üzerine koyduğu logoları hangi güne kadar orda tutacağı bilinmiyor.
Google internet sitesi, özel günlerdeki özel logo çalışmaları ile tüm ülke kullanıcılarının gönlünü kazanmasını biliyor. Google, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde sayfasına yerleştirdiği gül resmi ile, Cahit Arf ve Mehmet Akif Ersoy gibi önemli isimlerin doğum günlerinde çizdiği Doodle’lar ile site kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
Google, bugünkü sürpriziyle UNESCO Dünya Miraslarında yer alan Acropolis gibi yerler yanında Buche de Noel gibi pek çok (Fransa, Belçika, Lübnan, Vietnam gibi) yerde bilinen bir tatlı türünü , pierogi denen bizim Eskişehir'in çiğbörek benzeri gözlemesini, Great Wall of China (Çin Seddi), Mt. Fuji (Japonya'daki Fuji yanardağını), Sahara desert (Sahra çölünü), chili pepper (kırmızı biber veya Urfa'nın nam-ı diğer isotunu), Nepal'i, Venice gondolas (Venedik Gondollerini), Chilean vineyards (Şili bağlarını), African kanga (bir tür Afrika giyeceği), Up on the housetop (İngilizce çocuk şarkısı), Henna lamp (Fas Kandili denen bizim eski Yağ Kandilleri) ve St. Basil's Cathedral (Katedral) koymuş.
Bu sürprizlerin yanında Google Türkiye olarak Dünya Kültür Başkenti 2010 kapsamında İstanbul ve İstanbul'a ait birşeyler de koysaydı iyi olurdu.
Sanırız Google bu çoklu Doodle ile dünya ülkelerinin hepsinde kendine at bir performans testi yapıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ÇOK OKUDUK BİRAZ GÖZ DİNLENMESİ YAPALIM

SOR VE CEVABINI ÖĞREN BİLMEDEN GEÇME