25 Temmuz 2011 Pazartesi

Sosyal Ağların Tarihçesi


1971 yılından günümüze kadar internet üzerinden iletişimin ne kadar geliştiğini incelemeye hazır mısınız? Tam 40yıllık serüvenin sonunda şuan geldiğimiz durum gerçekten muazzam durumda.Artık Dünya üzerinde yaşayan her insana ulaşmamız mümkün ve bu ulaşım sürecinin de bir o kadar kısa ve kolay olduğuna hep birlikte tanık oluyoruz.
1997 yılında Aol instant messenger piyasaya çıkmıştır.Aynı sene Sixdegrees.com ile üyeler kendi profillerini yaratıp arkadaşlarını listeleyebiliyordu.2003 yılında Myspace ve 2004 yılında Facebook sadece harvard üniversitesinden üye alımı yaparak hizmete girmişti.Bundan tam 2 sene sonra 2006 yılında Twitter hizmete geçmiştir.Ayrıntıları aşağıdaki infografik çalışmasında bulabilirsiniz.
Insanların birbirine bu kadar kolay ulaşmasının yarattığı elbette olumlu ve olumsuz sonuçlar mevcuttur fakat şimdi bunları konuşmayalım ve nasıl bu hale geldik gelin aşağıdaki infografik çalışmasını birlikte göz atalım ve yorumlayalım ;.Ilk olarak mail‘in 1971 yılında gönderildiğinden daha önce bahsetmiştik.1994 yılında ise ilk sosyal ağ sitesi olarak Geocities kurulmuş ve site üyeleri ücretsiz kendi sayfalarını yapabilmekteydi.


1 yorum:

  1. I believe Rudy de Haas (Murphy) has room in his museum at the moment - why not apply?

    I bet Kinect will not be magical either.

    sesli sohbet - kaliteli sohbet could have made sohbet et - kameralı sohbet magical if they wanted to, they could have hired a man in a turtleneck to give a magical presentation and BAM... a islami sohbet - bedava chat Event (maybe a mirc sohbet product too, who knows.)

    video izle would have been much cheaper to cet too. No wonder cinsellik sohbet overtaking chat, chat kanalları dini sohbet end mynet- sohbet kanalları know where NOT to spend their money. chat siteleri - sohbet odaları - cinsel sohbet - mirc - mirc indir - mirc - turkce mirc - muhabbet

    YanıtlaSil

ÇOK OKUDUK BİRAZ GÖZ DİNLENMESİ YAPALIM

SOR VE CEVABINI ÖĞREN BİLMEDEN GEÇME